مهم‌ترین شرایط و مقررات حاکم بر ارایۀ خدمات فروشگاه اینترنتی کتب مهندسی به شرح زیر است؛ خواهشمندیم در صورت پذیرش این شرایط از خدمات ما استفاده فرمایید:

** کاربر گرامی، در صورت اتمام موجودیِ سفارش ثبت‌شده در فروشگاه کتب مهندسی، اگر تهیۀ سفارش شما توسط ناشر یا مراکز پخش و شبکه‌های تأمین‌کننده به دلیل تمام شدن چاپ کتاب و یا عدم امکان تأمین در بازار مقدور نباشد، مبلغ سفارش به حساب بانکی شما برگشت داده خواهد شد.**

لطفاً توجه داشته باشید، به دلیل تغییرات پی‌در‌پی قیمت، عدم اطلاع‌رسانی منسجم و کامل از طرف ناشران و همچنین حجم بسیار زیاد کتاب‌های عرضه‌شده در سیستم توزیع، ممکن است در برخی موارد که کتاب (محصول) در انبار موجود نیست، قیمت کتاب ‌(محصول) با قیمت سفارش شما تفاوت داشته باشد و زمان ارسال به تأخیر بیفتد. شایان ذکر است قیمت کتاب‌ها روزانه در حال به‌روز‌رسانی است.

کتب مهندسی کلیۀ سفارش‌ها اعم از کتاب‌ها و دیگر محصولات را صرفاً بر اساس قیمت مندرج در پشت جلد ـ تعیین‌شده توسط ناشرـ به فروش می‌رساند و خود در تعیین قیمت نقشی ندارد.

سفارش‌های شما از سه طریق تهیه و ارسال ‌می‌شود : 1.انبار کتب مهندسی 2. ناشر کتاب 3. مراکز معتبر پخش و فروش. ممکن است بعضی از کتب فهرست سفارش شما در انبار کتب مهندسی موجود نباشد. لذا تیم پشتیبان برای تهیۀ آن از ناشر آن کتاب یا مراکز پخش اقدام می‌کند.

چنانچه کتاب (محصول) در این دو مرکز هم موجود نباشد کتب مهندسی قادر به تهیة کتاب نخواهد بود و در نتیجه مبلغ سفارش طی چند روز کاری عودت داده می‌شود.

– پس از ثبت سفارش و تأیید پرداخت هزینه، سفارش شما در سایت به حالت تکمیل‌شده تغییر وضعیت پیدا خواهد کرد. در صورتی که وضعیت سفارش شما به تکمیل‌شده تغییر پیدا نکرد، باید مجدداً اقدام به ثبت سفارش و پرداخت آنلاین نمایید و یا برای تأیید پرداخت به روش کارت به کارت با بخش پشتیبانی در ساعات اداری (16-8) تماس بگیرید.(تماس با ما)

  • پیگیری سفارش: برای اطلاع از وضعیت سفارش‌های خود، این‌جا را کلیک کنید و پس از ورود به پنل کاربری، سفارش مورد نظر را انتخاب کنید تا اطلاعات تکمیلی آن، نمایش داده شود.

– سفارش‌های شما مشتریان عزیز (در روش پست پیشتاز) حداکثر بعد از گذشت سه روز کاری وارد چرخۀ ارسال و به ادارۀ پست تحویل داده می‌شود.

– پشتیبانی از لوح فشرده همراه کتاب‌ها، بسته‌های نرم‌افزاری و همچنین کتابی که ایراد چاپی داشته باشد بر عهدۀ تولید‌کننده یا ناشر است. در صورت بروز مشکل، کتب مهندسی مسئولیتی در این خصوص ندارد، اما تلاش خواهد کرد -در حد امکان- مشکل مشتری برطرف گردد.

– روند استرداد وجه: در صورت قابل تهیه نبودن محصولِ سفارش‌داده‌شده، وجه آن عینا در صورت تمایل به حساب مشتری بازگردانده می‌شود یا مشتری می‌تواند از این وجه برای پرداخت هزینۀ سفارش‌های بعدی استفاده کند و در غیر این‌ صورت استرداد وجه به کارت بانکی صورت خواهد گرفت. استرداد وجه مشمول هیچ هزینه‌ای نیست. انتقال وجه صرفاً از طریق کارت به کارت (طی چند روز کاری) صورت می‌گیرد؛ از این رو الزامی است نام صاحب حساب با نام مشتری در سایت تطابق داشته باشد.

– سیستم اعتباری سایت صرفاً برای پرداخت هزینه‌های سفارش‌ها، تسویۀ تغییر قیمت  و بازپرداخت وجه پرداختی برای سفارش‌ها به مشتریان طراحی شده است.

– روند مرجوعی کالا: در صورت وجود هر مشکلی در محصول، منوط به اینکه از مشکلات فنی تولید (مشکل چاپی، صحافی و…) باشد، خریدار محترم حداکثر تا سه روز کاری فرصت دارد محصول را برای بررسی به کتب مهندسی ارسال نماید. هزینۀ پست در صورت اثبات صحت مشکل از جانب ناشر بر عهدۀ کتب مهندسی است (این بند شامل کتب ضربه‌خورده، هرگونه پارگی، خیسی و … نمی‌شود).

– ممکن است قیمت و دیگر مشخصات کتاب‌ها توسط عرضه‌کنندة اصلی که ناشر یا مرکز پخش است تغییر پیدا کند. مشتری، با ثبت سفارش، رضایت کامل خود از این تغییرات را اعلام نموده است.

– سایت کتب مهندسی صرفاً کتاب‌های نو و چاپ اصلی را به فروش می‌رساند و امکان تهیه و ارسال کتاب‌های دست دوم را ندارد.

– در صورت انصراف مشتری از سفارش تأیید ‌شده بعد از گذشت یک روز کاری، به دلیل اینکه کتاب به درخواست ایشان تهیه می‌شود، مبلغ سفارش قابل استرداد نیست و سفارش مزبور ارسال خواهد شد.

– مالکیت معنوی و فکری از ارکان مهم تمدن ملل است که متعلق به پدیدآورده اثر و غیر قابل انتقال است. همچنین کلیۀ حقوق مادی کتابهای سایت کتب مهندسی، متعلق به ناشر، مؤلف و مترجم آن کتاب است و هرگونه سوء‌استفاده اعم از رونوشت، اسکن، استخراج مطالب و… بدون اجازۀ صاحبان آن شرعاً حرام است و پیگرد قانونی دارد.